fbpx

Wspaniałe kreatywne zabawy z dziećmi w kuchni -część 1

Kreatywne zabawy z dziećmi

Jeśli szukasz wspaniałego pomysłu na kreatywne zabawy z dziećmi w kuchni to dobrze trafiłaś. Wyobraź sobie szeroki uśmiech na buziach Twoich dzieci po wspaniałej zabawie i pysznym posiłku. Kreatywne zabawy w kuchni to coś co pokocha cała Twoja rodzina. Poniżej znajdziesz sprawdzone inspiracje które nie tylko dostarczą Wam rozrywki ale nauczą Cię i Twoje pociechy nowych umiejętności.

Nasz zespół tworzą pasjonaci doskonałego i zdrowego jedzenia! Od wielu lat tworzymy receptury na pyszne dania oraz dostarczamy je wraz ze wszystkimi potrzebnymi składnikami prosto do Waszych domów w całej Polsce.

Kuchnia to serce nie tylko wszystkich restauracji ale również każdego domu. My spędzamy w niej codziennie wiele godzin i powiemy Ci jak w bezpieczny sposób możesz zaprosić do niej dzieci i jak wspaniale możecie się w niej razem bawić.

Wspaniałe kreatywne zabawy z dziećmi w kuchni

Kreatywne zabawy z dziećmi
Wspaniałe kreatywne zabawy z dziećmi w kuchni część 1

Wspaniałe bajkowe placuszki z ciasta na pierogi.

Jeśli kiedykolwiek robiłaś Świąteczne pierniczki na pewno masz w domu foremki do ich wycinania z ciasta. Wykorzystaj je do zrobienia bajkowych placuszków z ciasta pierogowego. Dzieci pokochają wycinanie z ciasta przeróżnych bajkowych form by później z wielką ochotą je zjeść. Oprócz foremek potrzebujesz mieć wałek do ciasta, podkładkę (np. silikonową, lub tradycyjną stolnicę) oraz ciasto na pierogi.

Zabawę zaczynamy od przygotowania prostego i przepysznego ciasta na pierogi.

Przygotuj dużą plastikową miskę i łyżki kuchenne dla dzieciaczków. Otwórz torebkę z mąką (polecamy mąkę krupczatkę lub mąkę poznańską) i pozwól dzieciom aby łyżkami kuchennymi przesypały do miski połowę torebki z mąką. W międzyczasie nastaw wodę w czajniku (potrzebujemy ok 300 ml gorącej wody). Przelej ok 300ml (duży kubek) do wysokiego naczynia i dodaj ok 50g masła (1/4 popularnej kostki), dodaj do wody łyżeczkę od herbaty soli. Zamieszaj do rozpuszczenia masła i soli. Odczekaj chwilę, aż woda lekko ostygnie nie będzie parzyć.

Gdy miska jest już zapełniona mąką i masz gotową wodę z masłem i solą. Wbijamy do mąki jedno kurze jajko, dzieci uwielbiają rozbijać skorupkę z jaja. Najlepiej rozbijać o płaski stół (nie o kant), asystuj przy dodawaniu jaja do mąki i usuń z niej kawałki skorupek jeśli te do niej wpadną. Dzieci uwielbiają zabawy sensoryczne, pozwól dzieciom zmieszać jajko z mąką łyżką kuchenną oraz wlać do mąki ciepłą wodę, następnie rączkami zagniatamy ciasto. Przejmij od dzieci tę czynność jak już się nią znudzą i zagnieć ciasto na jednolitą zwartą konsystencję. Przełóż ciasto w folię aluminiową i odstaw na ok 15 minut do lodóki. W międzyczasie myjemy rączki i przygotowujemy stolnicę (podkładkę silikonową) oraz foremki piernikowe.

Zabawę możesz „podkręcić” nakładając sobie i dzieciom fartuszki kuchenne. Polecamy piękne fartuszki i czapki kucharskie ze sklepu DUKA.

Wspaniałe kreatywne zabawy z dziećmi – robimy ciasto na pierogi

robienie ciasta na pierogi
Wspaniałe kreatywne zabawy z dziećmi w kuchni część 1 – robimy ciasto na pierogi

Wyjmujemy ciasto na pierogi z lodówki. Podziel ciasto na tyle części ile masz uczestników zabawy. Zademonstruj dzieciom jak wałkujemy ciasto i pozwól dzieciom rozwałkować swoje części. Pomagaj w razie konieczności.

Wspaniałe kreatywne zabawy z dziećmi – wałkujemy ciasto na pierogi

white round ornament on brown wooden surface
Wspaniałe kreatywne zabawy z dziećmi w kuchni część 1- wałkujemy ciasto na pierogi

Przygotuj czystą ściereczkę kuchenną. Rozwałkowane ciasto układamy na stolnicy (podkładce). Każdy uczestnik zabawy wybiera foremki i wycinamy bajkowe placuszki z ciasta pierogowego. Gotowe placuszki przekładamy na ściereczkę. Skrawki ciasta zlepiamy ze sobą i ponownie rozwałkujemy i wycinamy placuszki aby nic się nie zmarnowało ostatni kawałek ciasta uformuj w dowolny kształt. Uczymy przy okazji dzieci filozofii zerowaste.

Wspaniałe kreatywne zabawy z dziećmi – wycinamy bajkowe placuszki

wycinamy bajkowe placuszki
Wspaniałe kreatywne zabawy z dziećmi w kuchni część 1- wycinamy bajkowe placuszki

Ostatnim etapem przygotowania jest ugotowanie uformowanych placuszków. Zagotuj w większym garnku ok 2 litry wody i wrzucaj placuszki do wrzątku partiami (nie wrzucaj wszystkich na raz, gotuj po ok 8-12 placuszków na raz. Tę czynność wykonaj sama aby nie narazić dzieci na poparzenie). Przemieszaj placuszki po wrzuceniu do wrzątku drewnianą łyżką aby się nie przykleiły do dna. Gotuj placuszki łącznie ok 2 minuty (gotuj ok minutę po ich wypłynięciu na wierzch). W czasie gdy Ty gotujesz placuszki poproś dzieci i wysmarowanie masłem płaskich talerzy, na które będziesz przekładać ugotowane placuszki.

A teraz pora na zajadanie przepysznych bajkowych placuszków. NIc tak dzieciom nie będzie smakować jak własnoręcznie przygotowane bajkowe placuszki. Polecamy je jeść z kwaśną śmietaną, którą możesz dodatkowo posypać odrobiną cukru lub cukru pudru.

Placuszki, które zostaną przełóż do naczynia (np. na jeden wysmarowany masłem talerz, przykryj folią aluminiową) i przechowuj w lodówce. Możesz przechowywać je tak kilka dni. Przed spożyciem placuszków z lodówki podsmaż je na patelni. Chrupiące dla wielu smakują jeszcze lepiej!

Jeśli spodobała Ci się ta zabawa spróbuj ugotować z dziećmi pełnowartościowy, pyszny i zdrowy obiad dla całej rodziny. Z naszymi BOXami gotowanie jest tak proste, że mogą je przygotować dzieci w wieku od 7 lat z Twoją niewielką asystą.

Zapraszamy do sprawdzenia naszego aktualnego Menu

Życzymy radości z gotowania i przyjemności z jedzenia!