fbpx

Nasze oleje i oliwy

Nasze oleje i oliwy

Otrzymacie od nas wyłącznie najwyższej jakości naturalne tłuszcze roślinne. Składniki, które otrzymujecie w BOXach mają etykiety z informacją o kraju lub regionie pochodzenia oraz czy dany produkt posiada certyfikat BIO.

Olej rzepakowy

Do naszych dań wybraliśmy ekologiczny olej rzepakowy z certyfikatem BIO niewielkiej firmy z województwa wielkopolskiego, marki Olandia. Olej ten charakteryzuje się wyjątkowym smakiem oraz właściwościami. Wytłoczony jest z zarodków nasion rzepaku pochodzących z upraw ekologicznych. Innowacyjna metoda produkcji oleju z zarodków nasion rze­paku polega na powierzchniowej obróbce nasion, pozwa­lającej na wyodrębnienie ze środka nasionka najwartościowszych elementów liścieni i korzonka zarodkowego, i tym samym eli­minacji łuski, która zawiera dużo różnych niekorzystnych sub­stancji mających bardzo negatywny wpływ na parametry jako­ściowe tłoczonego oleju.

Olandia
Nasze oleje i oliwy: Olej rzepakowy BIO z zarodków Olandia

Oliwa z oliwek

W naszych BOXach znajdziecie wyłącznie grecką oliwę z oliwek pochodzącą z Krety, niewielkiego producenta Cretan Mill, wielokrotnie nagradzanego w kategorii jakości i smaku.

Stosujemy dwa rodzaje oliwy:do smażenia, oraz extra virgin Sitia P.D.O (certyfikowany produkt regionalny).

Nasze oleje i oliwy: Oliwa z oliwek Cretan Mill

Olej słonecznikowy

W naszych BOXach do gotowania dań znajdziecie również olej słonecznikowy, najczęściej stosujemy go do krótkiego i płytkiego smażenia (np polędwicy wołowej) oraz do sałatek. Używamy wyłącznie oleju słonecznikowego z certyfikatem BIO. Naszym dostawcą jest firma Ekowital.

Nasze oleje i oliwy
Nasze oleje i oliwy: Olej słonecznikowy BIO

Olej z pestek winogron

Olej z pestek winogron w swojej naturze jest produktem ekologicznym. Powstaje bowiem pestek, który jest odpadem po produkcji wina.

Olej z pestek winogron ma mniej intensywny smak i jest łagodniejszy niż oliwa z oliwek. Dlatego najczęściej stosujemy go do sałatek, kiedy zależy nam na zachowaniu neutralności oleju dla smaku dania.

Olej sezamowy

Olej z ziaren sezamu jest popularny w kuchni azjatyckiej, stosujemy go przede wszystkim do doprawiania smaku i jako składnik sosów. Ze wzgledu na niską temperaturę dymienia nie używamy tego produktu do smażenia. Najczęściej stosujemy olej marki Lee Kum Kee.

Olej kokosowy

W naszych BOXach znajdziemy również olej kokosowy. Kochamy go przede wszystkim ze względu na smak i wysoką temperaturę dymienia (220C). Wykorzystujemy go przede wszystkim do smażenia naleśników.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym MENU.