fbpx

Świeże zioła i chili, jak je przechowywać?

świeże zioła

Nasze boxy zawierają odmierzone porcje produktów. Jednak może zdarzyć się, że nie wykorzystasz ich wszystkich podczas przygotowywania dania. W szczególności świeże zioła lub ostre papryczki. Podpowiadamy jak je przechowywać na inne okazje.

Cięte, świeże zioła

Świeże zioła
Świeże zioła

Masz niewykorzystaną ciętą kolendrę, bazylię, szałwię, miętę lub natkę pietruszki? Najlepszym sposobem na ich przechowywanie jest włożenie ich do szklanki lub innego naczynia z wodą i trzymanie w lodówce, świeżość zachowają nawet do dwóch tygodni. Wodę powinniśmy wymieniać co 2-3 dni.

Masz niewykorzystany koperek. Umyj go i posiekaj, następnie przełóż do pudełka lub szklanki i wstaw do lodówki, świeżość zachowa do tygodnia.

Cięty tymianek, estragon i rozmaryn najlepiej szczelnie zawinąć w wilgotny ręcznik kuchenny, następnie owinąć je folią aluminiową i włożyć do lodówki, będą świeże do 2 tygodni.

Mrożone zioła

Kostki lodu ze świeżymi ziołami

Skorzystaj z prostego tricku na ekspresową porcję ziół do Twoich dań. Wystarczy, że masz zamrażarkę i trochę wolnego miejsca. Wrzuć do pojemnika na kostki lodu posiekane zioła, zalej wodą i schowaj do zamrażarki. W taki sposób zioła zachowają świeżość, kolor i oczywiście smak. Zastosuj zamrożone kostki jako gotowa przyprawa, dodając bezpośrednio do dania bez wcześniejszego rozmrażania.

Świeże papryczki chili

Suszenie papryczki chili

Wystarczy niewielka ilość chili, aby nadać ostrość potrawie, dlatego warto przechować nawet kilka plasterków. Pokrój papryczki na cienkie plasterki i połóż na kawałku papieru do pieczenia. Susz na kaloryferze lub w przewiewnym i suchym miejscu. Po ususzeniu przełóż papryczkę do pojemniczka lub torebki strunowej.

Zobacz nasze aktualne menu!